Oferta

Systemy gromadzenia wody deszczowej - rozsączanie

Skrzynka rozsączająca Rewatec

Skrzynki rozsączające REWATEC stanowią mądrą alternatywę dla tradycyjnych, żwirowych studni chłonnych. Niewielka i lekka skrzynka rozsączająca (waga ok. 7 kg) zastępuje ok 1 tonę żwiru. Ponadto zaletą skrzynki jest jej duża zdolność akumulacji aż 950 litrów na m3 skrzynki.

Ich montaż jest szybki i nie wymaga specjalistycznego sprzętu. W rezultacie potrzeba mniej miejsca i nakładu pracy przy robotach ziemnych, co dodatkowo obniża koszty instalacji. Skrzynki można łączyć ze sobą i w zależności od warunków lokalnych można je ustawiać obok siebie lub jedna za drugą.

Wymaganą ilość skrzynek oblicza się na podstawie powierzchni zlewni, przepuszczalności gruntu i szacowanego poziomu opadów. Pomoc w doborze ilości skrzynek umieszczono w tabeli poniżej:


dobor_skrzynka_rewatec


Tunele rozsączające Draintunel

Tunele rozsączające są bezpieczniejszym rozwiązaniem rozsączania wody w gruncie niż tradycyjne drenaże.

 Zaletą tuneli są:

  • szybki i łatwy montaż
  • duża zdolność retencyjna
  • brak konieczności zakupu klap zamykających
  • łatwy transport
  • uniwersalność

Tunel występuje w dwóch wariantach:

  • tunel 270 l: wysokość 35 cm, szerokość 55 cm, długość 239 cm
  • tunel 642 l:  wysokość 55 cm, szerokość 80 cm, długość 241 cm

Studnia chłonna typu Igloo S900

Studnie chłonną typu Igloo jest elementem systemu rozsączania deszczówki pochodzącej z powierzchni dachów i tarasów. Pod względem zajmowanej powierzchni jest to bardzo ekonomiczne rozwiązanie. Studnia posiada wysoką zdolność akumulacji - 900 litrów i zastępuje około 4 tony żwiru. Przy tego typu rozwiązaniu nie ma konieczności stosowania geowłókniny.
Istnieje możliwość rozbudowy i modernizacji systemu według zapotrzebowania.
Wymaganą ilość studni oblicza się na podstawie zlewni, przepuszczalności gruntu i szacowanego poziomu opadów. Pomoc w doborze ilości studni umieszczono w tabeli poniżej:

dobor_igloo


W Naszym składzie znajdą Państwo